سوالات متداول شبکه های کامپیوتری

از ما بپرسید

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated
سوالات
_

سوالات متداول کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری

لطفا سوالات متداول کامپیوتر و شبکه گردآوری شده توسط تیم فنی و تولیدمحتوای کیانانت را  بخوانید، اگر جواب خود را پیدا نکردید، سوال خود را برای ما ارسال کنید در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

سوالات عمومی

هنگام Connect شدن به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE، خطایError691 گرفته می‌شود. این خطا به چه معناست ؟

این خطا هنگامی که username & password اشتباه درج شود رخ می‌دهد . در این شرایط پیشنهاد می‌شود که مشترک کانکشن PPPOE روی ویندوز را دوباره ساخته و username / passwordخود را مطابق آنچه در هنگام نصب تحویل داده شده وارد کند . اگر به نتیجه دلخواه دست نیافتید ، با پشتیبانی تماس بگیرید .

هنگام Connect شدن به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE، خطای Error678 گرفته می‌شود. این خطا به چه معناست؟

برخی از عواملی که ممکن است سبب بروز این مشکل شود عبارت‌اند از :
۱- تنظیم هم‌زمان PPPOE روی روتر وایرلس (مودم) و کامپیوتر . (هنگامی که PPPOE روی روتر وایرلس (مودم) تنظیم شده باشد و کانکشن PPPOE بخواهد برروی کامپیوتر نیز تنظیم شود)
۲- نصب نشدن صحیح درایور کارت شبکه .

چرا صفحه ارسال شده از کیانانت برای مشترک قابل مشاهده نیست ؟

برخی از عواملی که ممکن است سبب بروز این مشکل شود عبارت‌اند از :
۱- استفاده نکردن از DNS های کیانانت .
۲- با یک بار قطع و وصل کردن اداپتور های برق رادیوی بیرونی و روتر وایرلس (مودم) مشکل بر طرف می شود .
۳- با یک مرورگر دیگر صفحه را باز کنید .

درهنگام دریافت پیغام‌های مالی از طرف پرتال مالی کیانانت چه اقدامی انجام دهیم ؟

بنا به درخواست‌ برخی از مشترکان ، شرکت کیانانت دو نوع پیغام برای مشترکان خود ارسال می‌کند :
۱- در صورت ارایه پست الکترونیکی مشترک ، هفت روز قبل از انقضای سرویس ، پست الکترونیکی از طرف پرتال کیانانت شامل اطلاعات سرویس و نحوه تمدید به مشترک اسال گردیده و همچنین سه روز قبل از انقضای سرویس پیامک و پست الکترونیکی برای مشترک ارسال می‌شود که توضیحات لازم شامل اطلاعات سرویس و نحوه تمدید در آن گنجانده شده است .
۲- با پایان دوره سرویس و یا ترافیک (حجم مصرفی) صفحه پرتال کاربران باز می شود .
۳- به هنگام تمدید سرویس مشترک یک یا دو پیامک از پرتال کاربران برای وی ارسال می‌شود . (در بعضی از موارد ، صفحه‌ی ارسالی به مشترک به دلیل مشکلات تراکنش های مالی مشترک از بین نمی‌رود و مشترک باید در این رابطه با شرکت در تماس باشد .)

روتر وایرلس (مودم) Connect است اما هیچ گونه Send / Receive انجام نمی‌شود . چرا ؟

۵ دقیقه اداپتور های رادیوی بیرونی و روتر وایرلس (مودم) را از برق بکشید . اداپتور رادیوی بیرونی را دوباره روشن نموده و پس از اندکی (۲۰ ثانیه) اداپتور روتر وایرلس (مودم) را روشن کنید . در زمان نوسان برق ، حتما اداپتور ها را خاموش کنید .

سوالات شبکه

علامت ضربدر قرمز رنگ بر روی Network Connection برای زمانی که به صورت مستقیم (کابلی –بدون روتر) ارتباط داریم ، نشانه چیست ؟

کابل بین پورت LAN کامپیوتر و پاور اداپتور به صورت فیزیکی قطع شده است . پاور اداپتور و کابل متصل به کامپیوتر و سوکت آن را بررسی کنید . کابل متصل به رادیو بیرونی را به پورت POE یا P+DATA OUT متصل نموده و کابل خروجی از پورت LAN یا DATA IN پاور اداپتور باید به روتر وایرلس (مودم) یا کامپیوتر متصل باشد . در شرایطی خاص به توصیه کارشناسان نصب کابل LAN خروجی پاور اداپتور باید به یکی از پورت های ۱ تا ۴ روتر وایرلس (مودم) متصل شود و از اتصال آن به پورت WAN یا INTERNET روتر وایرلس (مودم) خودداری کنید .

با وجود اینکه حساب خود را شارژ کردم اما هنوز با پیغام پایان سرویس رو برو هستم .

در اینصورت کافیست اداپتور های رادیو ی بیرونی و روتر وایرلس (مودم) خود را از برق کشیده و مجدد به برق متصل نمایید و دوباره وضعیت اینترنت را چک کنید .

مشکلات رایج

مشکلات رایج کامپیوتر می تواند گاهی دارای راه حل های ساده ای باشند و به جای اینکه از کسی کمک بگیرید، خودتان میتوانید به رفع آنها بپردازید.

برای اینکه همه چیز برای شما ساده تر شود، ما در این مقاله قصد داریم به برخی از مشکلات رایج کامپیوتر و چگونگی رفع آنها بپردازیم.

فایلهای ویدئویی بدون صدا یا تصویر پخش می شوند؟

در این موارد codec دستگاه شما تاریخ گذشته است.

بهترین راه به روز رسانی کامل آن است که از طریق برنامه هایی چون ACE Mega Codecs و K-Lite Codec انجام پذیر است.

کامپیوتر دیر Boot می شود؟

Run را باز کرده و عبارت msconfig را تایپ کنید. سپس بر روی Startup کلیک کرده و تمام برنامه های کاربردی که بر روی روی آن بالا می آیند را بررسی کنید.

هر یک از مواردی را که در زمان روشن شدن و بالا آمدن ویندوز نمی خواهید، حذف کنید.

چاپگر default کار نمی کند؟

بعضی از برنامه های کاربردی مانند OneNote مایکروسافت، به عنوان انتخاب خروجی خود نوعی ابزارهای مانند چاپگر را نصب میکنند و بعضی از آنها این چاپگر مجازی را به عنوان چاپگر اصلی تعیین میکنند.

برای حل این مشکل بهControl panel رفته و وارد Devices and Printers  شوید و چاپگر مورد نظر خود را با کلیک راست انتخاب نموده و گزینه Set as Default Printer را انتخاب کنید.

چاپگر شما مطالب بی ربطی را چاپ می کند؟

در این مواقع ممکن است که یک دستور چاپ کنسل شده به خوبی از حافظه cache چاپگر پاک نشده باشد، چاپگر را چند دقیقه خاموش و روشن کنید.

کامپیوتر کند می باشد؟

ضعیف بودن سخت افزار و یا اجرای چندین برنامه سنگین می توانند یکی از دلایل این کندی باشند. اگر سخت افزار سیستم شما ضعیف می باشد شما راهی جز ارتقاء سیستم خود ندارید.

سیستم خود از طریق Task Manager  ویندوز چک کنید و ببینید چه برنامه هایی در پس زمینه در حال اجرا شدن است که باعث کندی سیستم شما شده. البته گاهی اوقات این کندی به دلیل مشکلات ویندوز و خرابی برخی از فایل ها باشد که توصیه میشود ویندوز را عوض کنید.

برای اینکه سیستم شما به خوبی کار کند سعی کنید تا حد امکان درایو ویندوز خود را با فایل ها و برنامه غیر کاربردی پر نکنید.

شبکه Wi-Fi کند می باشد

ابتدا جای مودم خود را تغییر دهید تا در معرض نویز تلفن های بی سیم نباشد.

کانال مودم را از طریق تنظیمات مودم تغییر دهید.

سعی کنید زمانی که به مشکلی برخورد کردید ابتدا از دو روش زیر استفاده کنید:
  1. یکبار کامپیوتر خود را خاموش و روشن کنید. شاید این راه حل بسیار ساده به نظر برسد اما گاهی اوقات می تواند اختلال بوجود آمده را برطرف کند.
  2. مشکلات خود را در گوگل سرچ کنید. مطمئن باشید که تعداد زیادی از افراد دیگر نیز مشکل شما را داشته اند و حتی افرادی در این مورد مقاله نوشته اند و شما می توانید با استفاده از آنها اختلالی که با آن مواجه شده اید را برطرف نمایید.
کامپیوتر روشن نمی شود؟

اگر کامپیوتر شما روشن نمی شود ابتدا چک کنید که آیا کابل پاور به برق متصل است یا خیر، یا اینکه کلید پاور روشن یا خاموش است! اگر همه اینها را چک کردید به چراغ مادربورد نگاهی بیندازید، که روشن است یا خیر!

اینترنت متصل نمی باشد

اگر کامپیوترتان به اینترنت متصل نمی شود ابتدا چک کنید که فقط سیستم شما مشکل دارد یا بقیه سیستم ها نیز همین مشکل را دارند. ممکن است مشکل از مودم یا شرکتی که به شما خدمات اینترنت میدهد باشد. اگر فقط سیستم شما مشکل داشت تنظیمات کارت شبکه خود را چک کنید.

کیفیت صفحه نمایش کاهش پیدا کرده؟

بر روی desktop خود کلیک راست و وارد تنظیمات صفحه نمایش خود شوید در ویندوز XP به بخش Properties و در ویندوز ۷ تا ۱۰ به Personalize  وSettings را انتخاب کنید.

اگر نمی توانید رزولوشن یا کیفیت رنگ را افزایش دهید، درایور مربوط به کارت گرافیک خود را آپدیت کنید.