ارتقا نسل های قدیم تکنولوژی موبایل به نسل های جدید

ارتقا نسل 2G به نسل 3G و 4G

در چند دهه گذشته، شبکه های ارتباطی تلفن همراه پیشرفت قابل توجهی را تجربه کرده اند. تغییرات نسل های تلفن همراه که با علامت “G” مشخص می شود به طور کلی به تغییر ماهیت سیستم اشاره دارد؛ سرعت، فناوری، فرکانس، ظرفیت داده ها، تأخیر و غیره.

هر نسل دارای برخی استانداردها است، ظرفیت های مختلف، تکنیک های جدید و ویژگی های جدید که آن را از روش های قبلی متمایز می کند.

یکی از جدید ترین تکنولوژی های مورد استفاده در شبکه های موبایل نسل سوم یا ۳G و LTE) 4G) است.

از سال گذشته اپراتور های اول و دوم شروع به SWAPPING ( ارتقا نسل ۲G به نسل ۳G و ۴G ) نموده اند.

آخرین نسل های فناوری شبکه تلفن همراه

۳G و ۴G آخرین نسل فناوری های شبکه تلفن همراه هستند. ۳G با فعال کردن سریع مرور وب، جهشی از ۲G است، در حالی که ۴G با ارائه اینترنت موبایل سریع و پر سرعت، یک جهش دوباره از ۳G است.

با جدیدترین دستگاه های ۴G، می توانید از مرورگر وب، آپلودها و بارگیری های فوق العاده و پخش بهتر فیلم ها، لذت ببرید.

شبکه ۴.۵G برای پشتیبانی از صدا در آینده تکامل می یابد.
در حال حاضر، ۴G فقط برای داده ها است، بنابراین شما هنوز هم می توانید از شبکه ۳G برای برقراری تماس استفاده کنید.

شبکه ۳G به صدای HD ارتقا یافته است که کیفیت تماس واضح تری ارائه می دهد. مشترکانی که با استفاده از یک دستگاه سازگار با HD تماس برقرار می کنند تماس های صوتی بهبود یافته را تجربه می کنند.

پس از ارزیابی ها و اثبات توانمندی فنی اجرایی به لطف خداوند شرکت مهندسی پردازش کیانانت جم با حسن نیت به اپراتور های ارائه دهنده سرویس تلفن همراه و با پشتیبانی مدیران توانمند و متعهد به عنوان مجری این طرح در برخی استان ها انتخاب گردید.

در این پروژه علاوه بر تهیه برخی اقلام، موظف به نصب تجهیزات، راه اندازی سایت ها با تکنولوژی های ۳G و LTE) 4G) تا مرحله بهره برداری و تست سایت ها می باشد که به لحاظ فنی در نوک پیکان تکنولوژی روز مخابرات قرار گرفته است.

با توجه به اجرای ارتقا نسل ۲G به نسل ۳G و ۴G و بدست آوردن دانش کافی در مورد سایت ها، شبکه ۳G و LTE) 4G) اکنون این شرکت آمادگی اجرای هرگونه پروژه در زمینه های مرتبط به صورت کامل و کلید در دست را دارا می باشد، می تواند در زمینه نصب، راه اندازی، سیستم های انتقال، RNC، Node-B، بهینه سازی(Optimization) شبکه و سایت ها فعالیت نماید.