اینترنت وایرلس (Wireless)

Wireless

 اینترنت وایرلس (Wireless) یا همان اینترنت بی سیم توانسته تمام دنیا را مجذوب خود کند و یکی از پر طرفدارترین فناوری ها بشمار میرود. همه ما تا حدودی با روش‌های ارتباط بی ‌سیم آشنا هستیم و باید این را پذیرفت که اینگونه تکنولوژی‌ها به تازگی توانسته اند زندگی امروز ما را به سوی آسایش بیشتری سوق دهند.

در بسیاری موارد که نیاز به پهنای باند بالا وجود دارد، راه‌اندازی ارتباط نقطه به نقطه بی‌سیم، ساده‌ ترین و مفیدترین راه حل به نظر میرسد.

در این حالت بین محل مورد نظر شما و یکی از سایت‌های ما ارتباط نقطه به نقطه بدون سیم برقرار خواهد شد.

این روش هزینه های ناشی از انتقال روی بستر تلفن که مستقیما به مخابرات داده می شود را شامل نمی گردد و برای مشترک بسیار مقرون به صرفه است.

در این روش از امواج دیجیتال رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود. مشترک میتواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ی آبونمان که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته، متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند اشتراکی و یا اختصاصی به میزان زیاد بهره‌مند شود.

در هر یک از قسمت ‌ها، رادیو مناسب نصب شده، ارتباط این دو قسمت برقرار میشود و برخلاف بستر خط تلفن، مخابرات نقشی در ارتباط برعهده نخواهد داشت.
Point 2 point تمامی شرایط یک ارتباط بی‌نظیر را داشته و امروزه به عنوان اولین انتخاب برای مدیران سازمان‌ها، ادارات، بانک‌ها، موسسات و مجتمع ‌های مسکونی به شمار میرود.

Point 2 point ارتباطی قابل اعتماد است و به گفته اکثر قریب به اتفاق مشتریان، این سرویس کمترین مشکل فنی را در مقایسه با دیگر سرویس‌های موجود داشته است. امنیت بالا در انتقال داده‌ها و انعطاف پذیری در ارائه سرویس‌های مختلف از دیگر مزایای آن به شمار میرود.

محدویت اینترنت وایرلس

تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد انتقال سیگنال‌ها در باند فرکانسی مجاز مخابراتی بی‌سیم Wireless است. باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های ۲٫۴ و ۵٫۸ گیگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها میتوانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارائه کنند.