internet speed test

وقتی نوبت به بدست آوردن بهترین سرعت اینترنت می رسد، باید متغیرهای زیادی را در نظر گرفت.
هنگامیکه درحال فعالیت در اینترنت هستید و اتفاقی برای ارتباط اینترنت می افتد و  شما کندی سرعت را تجربه می کنید، روند عیب یابی می تواند تا حدی پیچیده باشد.
به همین دلیل ما ابزار پیش رو را برای تست سرعت اینترنت و اتصال شما فعال کردیم تا سیستم خود را راحت تر عیب یابی کرده و بتوانید از کندی سرویس اینترنت خود مطلع شوید.

تست و آزمون سرعت دانلود و آپلود

شما می توانید برای تست سرعت و اندازه گیری پهنای باند اینترنت خود از ابزار زیر استفاده کنید.

همچنین این ابزار سرعت آپلود (UPLOAD) و دانلود (DOWNLOAD) و  پینگ تایم  (PING) و جیتر تایم (JITTER) شما را نیز بررسی کرده و نمایش می دهد.

ابزار سنجش سرعت اینترنت

 

اندازه گیری سرعت اتصال

سرعت دانلود شما چقدر سریع است؟

کاربران گرامی شما می توانید بدون در نظر گرفتن شرکت سرویس دهنده اینترنت مانند

  • اینترنت ایرانسل
  • اینترنت آواگستر
  • اینترنت آسیاتک
  • اینترنت شاتل
  • اینترنت پارس آنلاین
  • اینترنت همراه اول
  • اینترنت پیشگامان

یا نوع سرویس اعم از (ADSL – WireLess – TD-LTE) سرعت اینترنت و ارتباط خود را بررسی نمایید

آزمون سرعت اینترنت

یک تست سرعت اینترنت  می تواند سرعت اتصال به اینترنت و کیفیت دستگاه شما را اندازه گیری کند. این کار با استفاده از چند آزمون متوالی انجام می شود که جنبه های مختلف اتصال به اینترنت شما را تجزیه و تحلیل می کند. مانند پیگ تایم(زمان تاخیر)، سرعت دانلود، سرعت آپلود.

هریک از این مقادیر نمایانگر خصوصیات خاص اتصال است که می توانید در پاراگراف بعدی در مورد آنها بیشتر بخوانید. این موارد باید به شما کمک کند تا نتایج نهایی تست سرعت را درک کنید. اما قبل از رسیدن به این موارد ، ابتدا می خواهیم در مورد نحوه انجام هر تست صحبت کنیم.

اندازه گیری سرعت اینترنت چگونه کار می کند؟

از دید کاربران، همه چیز ساده است.

در مرورگر خود، روی دکمه اندازه گیری کلیک کنید و منتظر بمانید. قبل از شروع تست سرعت، بستن همه کارها، برنامه ها و دستگاه هایی که به اینترنت متصل هستند مهم است. نتایج اندازه گیری تحت تأثیر برنامه های فعال قرار می گیرند. این کار باعث میشود شما اطلاعات مورد نظر خد را بدست نیاورید، یا نتیجه گیری ارزش اطلاع رسانی لازم را نداشته باشد.

 

چگونه سرعت دانلود را اندازه گیری کنیم؟

راه حل فنی و زمینه تست سرعت به خودی خود پیچیده است.

اندازه گیری دانلود با بازکردن چندین اتصال به یک سرور و همزمان با آن شروع دانلود یک دیتا فایل بزرگروی همه اتصال ها انجام می شود.

با انجام این روش مطمئن می شویم که در حال به خدمت گرفتن کل پهنای باند اینترنت هستیم و در نتیجه حداکثر توان انتقال داده را می توان اندازه گرفت.

ثبت توان عملیاتی داده ها در برابر زمان اندازه گیری، سرعت اینترنت موجود برای دانلود داده ها را بهمراه دارد.

بیشتر اوقات ، سرعت دانلود با مگابیت بر ثانیه (Mbps or Mb/s) مشخص می شود ، اگرچه اشکال دیگری مانند کیلوبیت در ثانیه (Kbps or Kb/s) یا مگابایت در ثانیه (MBps or MB/s) نیز رایج است.

 

چگونه سرعت آپلود را اندازه گیری کنیم؟

برخلاف سرعت دانلود ، سرعت آپلود مشخص کننده میزان داده ای است که دستگاه شما می تواند به اینترنت ارسال کند. سرعت آپلود اطلاعات با وارونه سازی متوالی و تجزیه و تحلیل آپلود آزمایش می شود. به جای آپلود یک فایل، حجم زیادی از یک دیتای تصادفی در دستگاه شما ایجاد می شود و از طریق اتصالات برقرار شده به سرور هدایت می شود. راهبری داده ها به سمت سرور بر روی شبکه از طریق برقرار ی چندین اتصال، اندازه گیری حداکثر توان آپلود را تضمین میکند. ثبت توان عملیاتی داده ها در برابر زمان ، سرعت اینترنت موجود را برای اپلود (بارگذاری) داده ها به همراه دارد.

 

چگونه آزمون پینگ انجام می شود؟

پینگ یا تأخیر سیگنال (latency) را به عنوان مقدار زمانی که سیگنال برای رسیدن به مقصد صرف می شود، توصیف می کنند. در زمان تست پینگ، دستگاه یک بسته کوچک از طریق شبکه به سرور تست در اینترنت ارسال می کند. هنگامیکه سرور این بسته را دریافت می کند، با تکمیل پروسه رفت و برگشت، آن را به دستگاه می فرستد. به زمانیکه برای تکمیل پروسه رفت و برگشت بسته اطلاعاتی نیاز است، تاخیر گفته می شود که به آن پینگ نیز می گویند.

برای دستیابی به بررسی دقیق ، چندید آزمون پینگ بصورت متوالی انجام می شود که نتیجه نهایی، میانگین همه این تست ها است.

محاسبه پینگ تایم اغلب در میلی ثانیه (ms). میزان زمان تاخیر هم به عنوان یک معیار برای پاسخ دهی اتصال شماست.

 

آزمایش دقیق سرعت اینترنت

هنگام استفاده از ابزار تست سرعت تمام این موارد به طور خودکار برای شما کنترل می شوند. اما برای آزمایش دقیق سرعت باید یک جنبه مهم را هم در نظر بگیرید. ابزار مناسب را انتخاب کنید. این به دستگاهی که می خواهید استفاده کنید ، تلفن یا تبلت یا رایانه بستگی دارد. برای بررسی سرعت اینترنت در رایانه ، از مرورگر و برنامه خود در این وب سایت استفاده کنید. برای دستیابی به نتایج دقیق در دستگاه های تلفن همراه ، باید به ترتیب برنامه iOS یا Android را دانلود کنید.

 

این کار به ویژه هنگام اجرای تست سرعت وای فای بسیار مهم است. از آنجا که مرورگرهای دستگاه های تلفن همراه عملکرد ضعیفی دارند ، پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از دقیق ترین نتایج آزمایش سرعت ، از یک برنامه تلفن همراه که با تکنولوژی نیتیو کد نویسی شده استفاده کنید.

 

سرعت اینترنت شما چقدر است؟

درک این نکته ضروری است که بررسی سرعتهای مختلف اینترنت برای استفاده در موقعیت های مختلف مانند اینترنت بازی، اینترنت تماشای پخش زنده، اینترنت ویدیو کنفرانس ضروری است. بنابراین هنگامی که سرعت اینترنت را تست می کنید ، به خاطر داشته باشید که سوال “سرعت اینترنت من چقدر است؟” فقط در رابطه با نوع کاربرد مورد نظر شما پاسخ داده می شود.

اگرچه مرور ساده در وب سایت با سرعت کم یک رقمی در ثانیه قابل دستیابی است ، مشاهده سایتهای پخش فیلم مانند Netflix با وضوح ۴K حداقل به سرعت اتصال ۲۵ مگابیت بر ثانیه نیاز دارد. بازی های آنلاین در درجه اول تحت تأثیر پینگ شما قرار می گیرند ، در حالی که هنگام انتشار محتوا در وب ، پینگ پایینتر بهتر خواهد بود ، مانند بارگذاری فیلم های بزرگ در Youtube ، عمدتا توسط پهنای باند آپلود شما محدود می شود.

 

اتصال خود را مرتباً بررسی کنید

در مورد اتصال به اینترنت ، قطعاً درست نیست که آنچه دیروز معتبر بود ، امروز نیز باید معتبر باشد. دریغ نکنید که تست سرعت را هر از گاهی ، یا هر زمان که با مشکل سرعت اتصال مواجه هستید ، تکرار کنید.

تست سرعت بلافاصله به شما پاسخ می دهد تا بتوانید در مورد سرویس دهنده خود تصمیم بگیرید. با این حال ، این روزها منطقی نیست که با یک اتصال اینترنت کند، وقت را تلف کنید.

بهترین تست سرعت اینترنت چیست؟

ما تمام تست های سرعت موجود در بازار را آزمایش و بررسی کرده ایم. در زیر می توانید هر کدام را که مدنظر دارید بررسی کنید تا در مورد جوانب مثبت و منفی هر راه حل بیشتر بدانید.

ما برخی تست های سرعت موجود در بازار را آزمایش و بررسی کرده ایم. در زیر می توانید آنها را بررسی کنید تا در مورد جوانب مثبت و منفی هر راه حل بیشتر بدانید.