افزایش سرعت وای فای

دورکاری از خانه دشواری‌های خاص خود را دارد زیرا محیطی با حواس‌پرتی‌های بی‌شمار و با بهره‌وری کمتر نسبت به محیط‌های کاری بهینه است و افزایش سرعت وای فای دغدغه تازه ای نیست و در اکثر منازل این مشکل وجود دارد.

یک سیستم وای فای مشترک بین اعضای خانواده که هر یک مشغول به یک فعالیت متفرقه مانند تماشای آنلاین فیلم، بازی کردن یا گوش دادن به موسیقی هستند، در حالی که شما باید یک تماس ویدئو کنفرانس مهم را برقرار کنید، بر دشواری‌های دورکاری می‌افزاید.

افزایش سرعت وای فای و ۶ ترفند بالابردن سرعت اینترنت

وقتی در دفتر خود کار می‌کنید، بهره‌وری و راندمان شما مستقیماً به عملکرد شبکه اینترنت بی‌سیم دفتر بستگی دارد و تغییر ناگهانی در محیط کار موجب شده که صدها هزار عضو جامعه کار با مشکلات مربوط به شبکه‌های اینترنت خانگی مواجه شوند. کارمندان غیر فنی مجبور هستند تا مشکلات مربوط به ‌IT و شبکه اینترنت خود را حل کنند زیرا بسیاری از ارائه‌دهندگان سرویس‌ اینترنت وای فای به طور موقت کاهش چشمگیری در انجام چنین عملیاتی داشته‌اند و بسیاری از دپارتمان‌های IT داخلی با تقاضای زیاد و منابع داخلی کم برای مواجه با آن‌ها روبرو شده‌اند.

اینترنت خانگی و شبکه‌ وای فای منزل شما که تا کنون در هنگام نیاز به خوبی کار می‌کردند، در پشتیبانی از ویدئو کنفرانس شما و دیگر تکنولوژی‌های محیط کار با مشکل مواجه شده‌اند و در واقع وای فای در دورکاری به یک چالش تبدیل شده است.

در شرایط دیگری، بروزرسانی تجهیزات شبکه وای فای می‌تواند یک راه‌حل سریع برای سیستم وای فای باشد اما از آنجایی که بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی معتبر به صورت موقت بسته هستند و خرده‌فروشان آنلاین کالاهای اساسی پزشکی را در اولویت کاری خود قرار داده‌اند، قابلیت به‌روزرسانی ساده‌ تجهیزات مانند قبل ساده و راحت نیست.

قبل از این که در تلاش برای رفع مشکلات موقتی خود و تبدیل شدن به یک مهندس شبکه گیج شوید، این راه‌حل‌های سریع که می‌توانند موجب بهبود وای فای در دورکاری شوند را بررسی نمایید.

افزایش سرعت اینترنت خانگی

  • بررسی اتصال اینترنت و سرعت ارتباط
  • محدود کردن فعالیت های اینترنتی غیر ضروری
  • بررسی محل پوشش اینترنت
  • استفاده از کابل اترنت
  • اصلاح تنظیمات روتر خانگی

بررسی سرعت اتصال اینترنت

اتصال اینترنت و سرعت ارتباط خود را بررسی کنید

ما روزانه ده‌ها تماس از افرادی داریم که به دنبال سرویس‌ اینترنت برای ساختمان یا مجتمع خود هستند و بعد از چند سوال ساده، متوجه می‌شویم که این افراد به دنبال سرویس‌های اینترنت برای دورکاری در شرایط کنونی هستند و نه وای فای.

نکته‌ اصلی این است که شما متوجه شوید که اتصال اینترنت و وای فای دو مفهوم مجزا هستند و هرگونه محدودیت در اتصال اینترنت به وای فای شما نیز بسط داده خواهد شد

 ممکن است دفتر کار شما با سرعت دانلود و آپلود متقارن و یکسان، اینترنت اختصاصی داشته باشد؛ این نوع اتصال اینترنت برای ویدئو کنفرانس، تلفن اینترنتیVoIP و اتصال هم‌زمان چندین دستگاه با پهنای باند با سرعت بالا ایدئال است. به احتمال زیاد، اتصال اینترنت خانگی شما به اندازه اتصال اینترنت محل کارتان قوی نیست..

قبض اینترنت خود را بررسی کنید تا سرعت اینترنت خانگی خود را بدانید. اگر سرویس شما مبتنی بر فیبر باشد، به احتمال زیاد سرعت آپلود بسیار کمتر از سرعت دانلود خواهد بود. بسته به سرعت اینترنتی که دارید، در صورت استفاده هم‌زمان ۱ یا ۲ دستگاه در هنگام ویدئو کنفرانس با مشکل مواجه خواهید شد.

شما به ۵ مگا بیت بر ثانیه برای دانلود و آپلود برای هر دستگاه متصل در هنگام ویدئو کنفرانس نیاز دارید. سرعت مورد نیاز بر اساس پلتفرم مورد استفاده و کیفیت ویدئو کم یا زیاد می‌شود.

اتصال اینترنت و سرعت اینترنت

فعالیت‌های اینترنتی غیرضروری را محدود کنید

اگر مشکل شما، محدودیت در پهنای باند است و امکان ارتقای آن وجود ندارد، با محدود کردن مصرف اینترنت خانگی در زمانی که اتصال پیوسته و بی‌وقفه برای شما حائز اهمیت است، عملکرد خود را بهبود بخشید.

انجام این کار به اندازه‌ گفتنش آسان نیست زیرا همه اعضای خانواده از ماندن در خانه خسته شده‌اند و یک فداکاری کوچک برای بالا بردن پهنای باند برای ارتباط بهتر شما در هنگام ویدئو کنفرانس می‌تواند بسیار دشوار باشد. فعالیت‌های با پهنای باند بالا عبارت‌اند از بازی‌های آنلاین، سرویس‌های پخش ویدئو مانند نتفلیکس و یوتیوب و دانلود فایل.

فعالیت‌هایی با پهنای باند بالا را به صورت آب جاری در یک شلنگ در نظر بگیرید که شلنگ همان اتصال اینترنت شماست

. اگر سرعت دانلود اینترنت فقط ۵۰ مگابیت بر ثانیه باشد و شما فعالیت‌هایی همچون پخش چندین ویدئو، بازی آنلاین و دانلود فایل‌های حجیم را انجام می‌دهید، در واقع بیش از محدودیت‌های اتصال اینترنتی یا همان شلنگ استفاده می‌کنید.

شلنگ یک ظرفیت محدود دارد و نمی‌تواند بیشتر از ظرفیت خود برای رفع نیازهای شما عمل کند، همین مفهوم برای اتصال اینترنتی نیز صدق می‌کند.

افزایش سرعت اینترنت

مطالعه بیشتر: ریموت دسکتاپ چیست؟

بررسی محل پوشش اینترنت و تغییر نقطه دسترسی

اینترنت پرسرعت در بیشتر شهرهای پرجمعیت جهان در دسترس و بسیار مقرون به صرفه است، بنابراین محدودیت‌های پهنای باند معمولاً به راحتی قابل حل هستند.

پوشش وای فای متفاوت است و معمولاً از یک خانه به خانه دیگر فرق خواهد کرد. مردم اغلب از مودم/ روتر بی‌سیم کومبو ارائه شده توسط سرویس‌دهنده اینترنت خود استفاده می‌کنند و در اکثر موارد، در بدترین موقعیت خود ممکن قرار گرفته است.

دستگاه‌های مورد استفاده برای ارائه وای فای شما، چه به صورت روتر بی‌سیم و چه نقطه دسترسی در بهترین حالت در یک موقعیت مرکزی قرار داده می‌شوند که خط دیدی به تمام اتاق‌های آپارتمان یا خانه دارند.

اگر مساحت خانه شما از ۱۰۰ مترمربع بیشتر است یا یک طرح منحصر به فرد دارد که امکان قراردهی نقطه دسترسی در یک موقعیت مرکزی وجود ندارد، بهتر است استفاده از یک سیستم وای فای در دورکاری را مدنظر قرار دهید که از چندین نقطه دسترسی بهره می‌برد و در نتیجه پوشش شما به تمام نقاط خانه به طور هم‌زمان گسترش می‌یابد و شما اتصال پیوسته‌ای در تمام اتاق‌های خانه خواهید داشت.

اینترنت پرسرعت ، اینترنت وایرلس

در صورت نیاز از کابل اترنت استفاده کنید

برای بهره‌گیری بهتر از عملکرد وای فای در دورکاری، شما ممکن است به استفاده از کابل اترنت به منظور موقعیت‌دهی مجدد روتر بی‌سیم یا اتصال مستقیم به دستگاه نیاز داشته باشید.

اتصال اترنت با یک سیم یا کابل همواره مطمئن‌تر و پایدارتر از اتصال وای فای است زیرا شما به صورت فیزیکی و نه به صورت بی‌سیم به تجهیزات شبکه خود متصل می‌شوید. زمان تاخیر و پینگ بهتر خواهد شد و بسته به فاصله شما از نقطه دسترسی بی‌سیم، سرعت اتصال افزایش می‌یابد.

استفاده از یک کابل به دلایل زیبایی‌شناسی، گزینه‌ ایدئالی نیست.

کابل منظره‌ ناخوشایندی به خانه می‌دهد و بسیاری از مردم به ‌کارگیری یک کابل با عملکرد بهتر را به استفاده از وای فای ضعیف ترجیح می‌دهند.

وای فای ضعیف ممکن است وقتی در دفتر خود کار می‌کنید، اشکالی ایجاد نکند اما قطعاً وای فای در دورکاری یک چالش است. وقتی از کابل استفاده می‌کنید، آن را در مسیر رفت‌وآمد قرار ندهید. بست‌های کمربندی و چسب‌های نواری را می‌توان برای چسباندن سریع کابل به دیوار به کار برد و بدون هیچ‌گونه آسیبی به دیوار به راحتی بعد از استفاده جدا کرد.

کابل اترنت

تطبیق یافتن با دورکاری از خانه می‌تواند برای بسیاری از کارمندان دشوار باشد، خصوصاً برای آن‌هایی که به شدت بر تکنولوژی‌های مبتنی بر شبکه وابسته‌اند. یک شبکه‌ وای فای ناکارآمد، خود موجب ایجاد چالش‌هایی برای دورکاری از خانه می‌شود و در واقع عملکرد وای فای در دورکاری یکی از فاکتورهای مهم است. ترفندهای گفته شده در این مقاله را امتحان کنید تا ببینید کدام یک از آن‌ها کارساز خواهند بود. اگر تفاوت چندانی صورت نگرفت، با متخصصان اینترنت تماس بگیرید تا شبکه شما را از راه دور بررسی کنند.

تنظیم مجدد روتر

روتر خانگی خود را مجددا تنظیم کنید

اگر اعتماد به نفس تبدیل شدن به یک کارشناس حرفه‌ای IT را دارید، بررسی وضعیت روتر خانه خود را در اولویت خود قرار دهید. تنظیمات فیلترینگ محتوا و یا تنظیمات QoS را امتحان کنید.

این ویژگی‌ها در تمام روترهای خانگی موجود نیستند اما ارزش بررسی را دارد.

هدف شما این است که مقدار آب ورودی به شلنگ را کنترل کنید یا محل اولیه ورود آب را اولویت‌بندی نمایید. اولویت‌بندی دستگاه‌هایی که برای کارهای ضروری همچون ویدئو کنفرانس مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌تواند موجب بهبود عملکرد بدون نیاز به اعمال تغییرات فیزیکی در محیط شود.

با متخصصان اینترنت تماس بگیرید

اگر نسبت به تبدیل شدن به یک مهندس شبکه خانگی اطمینان خاطر ندارید، همیشه می‌توانید با متخصصان اینترنت تماس بگیرید.

به منظور بررسی محیط و گرفتن توصیه‌های اختصاصی در مورد رفع مشکل وای فای خود، یک مشاوره از راه دور ویدئویی را ترتیب دهید.

متخصصان می‌توانند از راه دور به سخت‌افزار شما متصل شوند و تنظیمات را تغییر دهند، کابل‌های اترنت پیش‌ساخته را برای شما ارسال کنند یا نقاط دسترسی بی‌سیم در حد سازمانی را مستقیماً برای شما فراهم نمایند تا اتصال بی‌سیم شما بهبود یابد..

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتراز طریق تلفن با کارشناس شبکه شرکت تماس گرفته و یا درخواست خود را بصورت آنلاین از طریق پیام رسان ها ارسال بفرمایید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *